2013 Emirates Kupası(Cup) Takılan Takımlar | 2013 Emirates Cup Maçları

 

Emirates Kupası (Emirates Cup), 2007 yılından beri her yıl grup aşamasında iki günde dört maç yapılarak düzenlenen turnuva. Ev sahipliğini Arsenal yapmaktadır. Maçlar ise ESPN tarafından yayınlanmaktadır. Son şampiyon ABD takımı New York Red Bulls’tur. Bunun dışında turnuvayı kazanan diğer takımlar ise; 3 kez ev sahibi Arsenal ve bir kez Hamburg’tur.

Avrupa’daki başarısı ve yaptığı transferlerle G.Saray’ın reytinginin yükseldiği önceki gün sarı kırmızılı kulübe gelen bir davet ile belgelenmiş oldu. Arsenal Kulübü, her sezon düzenlenen Emirates Cup Turnuvası’na, Real Madrid ve Juventus ile birlikte Galatasaray Kulübü’nü de davet etti. Sezon öncesi Avrupa’nın en prestijli hazırlık turnuvalarından biri olan ve Londra’daki Emirates Stadı’nda oynanan turnuva için Galatasaray’dan bütün masrafları da karşılanmak kaydı ile organizasyonda yer alması istendi.

 

 

DEVLERLE BOY ÖLÇÜŞECEK

4 Ağustos 2013 tarihinde başlayacak ve ağustos ayının ilk haftası boyunca gerçekleşecek Emirates Cup turnuvasına katılım talebine sarı kırmızılı yönetim hemen yanıt verdi. G.Saray, İngiliz yetkililere, Türkiye Ligi ve sezon başında katılınması halinde Türkiye Süper Kupa fikstürünün bir engel oluşturmaması halinde İngiltere’deki turnuvaya katılınacağını belirtti.Emirates Cup’tan davet alan G.Saray takımı, sadece Arsenal ile değil, 2 dünya devi ile daha 2013-2014 sezonu öncesi İngiltere’de karşı karşıya gelecek.

 

PARA DA VAR AMA PRESTİJ ÖNEMLİ

Bu özel turnuva için Galatasaray ile birlikte Real Madrid ve Juventus kulüplerine de davet gönderildi. iki dünya devinin da bu daveti kabul etmesiyle Galatasaray, sadece Şampiyonlar Ligi’nde değil, Mourinho’nun çalıştırdığı Real Madrid ile Londra’da da karşılaşacak.Sarı kırmızılı takım yeni sezon öncesinde Emirates Stadı’nda Juventus, Real Madrid ve Arsenal’in de yer alacağı kupayı kazanması halinde önemli bir gelirin de sahibi olacak.Kulüp ilgilileri, bu rakamın şu an için belli olmadığını, kendileri için bu aşamada prestijin ön planda geldiğini belirttiler.

 

EMİRATES’TE HEP SÜPERLER OYNADI

Arsenal’in ev sahipliğinde sezon öncesinde 2 günde 4 takımın katılımıyla gerçekleştirilen Emirates Kupası’nda 2011′e kadar ilginç bir kural vardi. Kazananın 3 puan kazandığı, beraberliğin ise 1 puan getirdiği turnuvada, atılan her gol de 1 puan anlamına geliyordu. Ancak bu kural son edisyonda kaldırıldı. Turnuvada puan ve attığı, yediği gol eşitliği olan takımlar arasındaki sıralama, kaleye çekilen şut sayısının fazlalığına göre yapılıyor…

 


 

Bir önceki paylaşımımız olan [USKO & EUKO] HSBot – İlaç v3.1 | Ücretsiz HSBot! başlıklı paylaşımımızda Bedava HSBot, cracked hsbot ve euko hsbot hakkında paylaşım yapılmıştır. Göz atabilirsiniz. 

Google Aramaları: